Mgr. Veronika Hrabáková

S jógou jsem se poprvé setkala na gymnáziu a v knihovně rodičů v podobě André Van Lysebetha. Poté jsem na vysoké škole poznávala a zkoušela nové lektory a styly jógy. Jóga je v mém životě od mých 18ti let, lektorsky od roku 2011. Na lekcích vycházím nejen z vývojové kineziologie, ale využívám i rozličně a rozličné pomůcky.

Pro mě je jóga výborný, zdravý pohyb propojený s všudypřítomným a velice důležitým dechem, způsobem, jak se naučit zpomalit a neřešit nepodstatné věci, nesoudit věci, o kterých nic nevíte. Chci lidem předávat příjemný pocit po hodině, chtěla bych, aby lidé sami viděli, co jóga dokáže. Bude to znít jako klišé, ale největší motivací je pro mě feedback od lidí, s čím vším jim jóga pomohla, jak je ovlivnila. A věřte, že jsem ještě neslyšela, že by někomu zničila život.

Více o mně/vzdělávání apod. zde:

https://www.veronikahrabakovapoweryoga.cz/o-mne/

Bc. Bára Nejedlá


K józe jako fyzickému cvičení mě před lety přivedly zdravotní problémy. S postupem času jsem však zjistila, že asány jsou jen malá část toho světa a za pojmem jóga se skrývá něco daleko většího. Nyní ji vnímám jako cestu, která probíhá i mimo podložku. A právě to je myšlenka, kterou se snažím předávat na mých lekcích.

Věřím, že jóga je naprosto pro každého, a že dokáže člověku od základu změnit život. V rámci lekcí vytvářím bezpečný prostor pro všechny, kteří jsou připraveni lépe porozumět sami sobě a naučit se vnímat své tělo i mysl.

Díky józe jsem před lety objevila také kouzlo hudebních lázní. Terapeutické nástroje mě natolik okouzlily, že i já nyní zprostředkovávám tento zážitek dalším zájemcům. Pracuji s hudebními nástroji jako jsou křišťálové a tibetské mísy, gongy, zvonkohry, kalimby a další. Jejich blahodárné účinky na tělo mě asi nikdy nepřestanou fascinovat, a ze srdce přeji tento prožitek každému.

Více o Báře: https://www.baranejedla.com/


Mgr. Pavla Limberská


Aktivní sportovní život s vlastními i cizími dětmi mě neuchránil před zdravotními problémy sedavého zaměstnání. Proto jsem v roce 2011 začala cvičit pilates a u dr. Blahušové získala svůj první certifikát. Šel čas a filozofický přesah jógy převážil nad praxí Josefa Pilatese, který z asánové praxe čerpal. S Evou Hager Forsterlechner jsem objevila Spiraldynamik a Iyengar jógu a v roce 2016 potkala Knaislovi, výrazné lidské i pedagogické osobnosti v českém prostředí jógy. Koncept fyziologicky správného nastavení těla v józe mě učil dr. Čumpelík, který ve svých lekcích pracuje na odstranění chybných stereotypů a objevování původních, které nám příroda dala. Toho se v lekcích držím, ve vlastní praxi i pokud vedu praxi jiných.

Umět se uvolnit, nadechnout a vydechnout, zapojit svaly ve správném pořadí, používat funkční opory, klidně sedět sám se sebou, dostat se za myšlenky.... jóga je cesta.




Ing. Šárka Švábová

K józe mě původně přilákala touha po pružném, štíhlém těle. Uplynulo pár let, několik lekci těhotenské a baby jógy a jóga mě vedla k sebepoznání, sebelásce, zklidnila těkavou mysl a posílila tělo. Na podložku vstupuji s pokorou, napojuji se na své tělo, vytvářím vnitřní klid a odcházím šťastná. Jóga je pro mě nekončící cestou, která léčí tělo i mysl a otevírá srdce. Mé lekce nesou dynamické prvky se zaměřením na správné nastavení- fyzio jógu, s využitím pomůcek, někdy rychleji, někdy s delším zastavením se v pozicích.